مقالات ایستافو سایبان پارکینگ

پل کابلی برج میلاد

فنی و مهندسی

پل کابلی ( دسترسی غربی ) برج میلاد


 

سایبان پارکینگ

 

معرفی پروژه

پل دسترسی غربی برج میلاد در بخش غربی مجموعه برج میلاد و روی بزرگراه شیخ فضل االه نوری واقع شده است. این پل با برقراری ارتباط محورهای شرق به غرب و غرب به شرق بزرگراه همت با مجموعه برج میلاد ، دسترسی شهروندان را به برج میلاد و کاربری های جانبی این مجموعه همچون مرکز همایش های بین المللی تسهیل می کند. ایستافو

114 متر از طول پل به صورت عرشه فلزی و با استفاده از قطعات پیش ساخته احداث شده و 200 متر از طول آن نیز به صورت پل های دسترسی و با استفاده از عرشه بتنی ساخته شده است. همچنین در جبهه غربی پروژه 2 دال بتنی هریک به طول 40 متر امکان عبور از روی کانال تپه نیزار را فراهم کرده است.

 

سازه فلزی سقف استخر شرکت ایستافو

 

پیلون (پایه اصلی) پل به شکل A با ارتفاع 38 متر از روی فنداسیون به شکل مایل احداث گردیده و مقطع آن ترکیبی

از بتن و فولاد می باشد. 94 متر از طول پل با استفاده از 16 غلاف کابل در قسمت شرق پیلون و 5 غلاف کابل در قسمت غربی آن به صورت معلق احداث شده است.

به این ترتیب 74 متر از طول پل در قسمت شرقی پیلون و 20 متر از طول آن در سمت غربی پیلون قرار دارد.

طول رمپ های اجرا شده در این پروژه به 2100 متر می رسد که 700 متر از آن مربوط به جبهه شرقی و 1400 متر آن مربوط به جبهه غربی پروژه است. علاوه بر عملیات راهسازی، برای آماده سازی این مسیرها عملیات مختلفی چون اجرای خاک مسلح، اجرای دیوارهای بتنی، اجرای دیوارسنگی، تثبیت ترانشه و نصب گلدانی در سطح گسترده ای انجام شده است. ایستافو

 

سایبان ماشین صنایع فلزی جوشکاری

 

موقعیت جغرافیایی و تاثیرات ترافیکی پروژه

پل دسترسی غربی برج میلاد روی بزرگراه شیخ فضل الله نوری دربخش حدفاصل پل های همت و حکیم واقع شده است. با توجه به قرارگرفتن مجموعه برج میلاد در محدوده بزرگراه حکیم و شیخ فض الله نوری و ترافیک سنگین این بزرگراه ها، احداث پل مذکور به منظور ایجاد یک دسترسی مجزا به مجموعه برج میلاد اجتناب ناپذیر بود. از طرفی به دلیل حجم بالای رفت و آمد به این مجموعه که عمدتا با اتوموبیل شخصی صورت می گیرد و لزوم پیشگیری از تداخل این رفت و آمدها با مراجعات بیمارستان میلاد، اهمیت احداث این پل دوچندان به نظر می رسید.

بنابراین بهره برداری از پل دسترسی غربی برج میلاد ضمن تسهیل دسترسی شهروندان به مجموعه برج میلاد و کاهش قابل ملاحظه زمان سفر به این مجموعه، سبب کاهش حجم قابل توجهی از ترافیک بزرگراه های همت، حکیم، چمران و شیخ فضل الله نوری خواهد شد و تاثیرات مهمی نیز بر کاهش سوخت و آلودگی خواهد داشت.

 

پوشش upvc برشکاری ایستافو

 

بخش های مختلف پروژه

پروژه احداث پل دسترسی غربی برج میلاد دارای یک رمپ ورودی از مسیر شرق به غرب و غرب به شرق بزرگراه همت می باشد که شهروندان بااستفاده از این مسیرها و عبور از روی پل می توانند از طریق مسیر های احداث شده در شرق پل به مجموعه برج میلاد دسترسی پیدا کنند. پل دسترسی غربی برج میلاد در مسیر بازگشت نیز از طریق احداث یک شیبراهه خروجی به جنوب بزرگراه شیخ فضل الله متصل شده و شهروندان می توانند در مسیر خروجی خود به بزرگراه شیخ فضل الله از طریق رمپ های پیش بینی شده، مسیر شرق به غرب و غرب به شرق بزرگراه حکیم را نیز انتخاب کنند.

 

 

برش ورق فولادی http://www.istafo.com/images/maghale/mi5.jpg

 

احجام کلی پروژه

خاکبرداری : 145000 متر مکعب

عملیات فولادی : 900 تن

خاکریزی : 55000 مترمکعب

آسفالت : 8500 تن

قالب بندی : 14000 متر مکعب

آرماتوربندی : 1300 تن

بتن ریزی : 14000 مترمکعب


 

نویسنده : مهدی قربانی

منبع : واحد تولید محتوا ایستافو

 

CATALOG DOWNLOAD