مقالات ایستافو سایبان پارکینگ

پوشش بیلبورد

فنی و مهندسی

پوشش تابلو های بیلبورد های تبلیغاتی چیست؟


 

تابلو های بیلبورد تبلیغاتی دارای تنوع زیادی هستند و هر یک خاصیت بخصوصی دارند که بشرح ذیل می باشد:

1.پوشش کامپوزیت و حروف چلینیوم 2. پوشش فلکسی 3. پوشش پارچه ای یا بنر 4. پوشش نرده ای با پروفیل 5. پوشش فلزی گالوانیزه 6. پوشش ال ای دی یا تابلو روان.

در برخی از بیلبورد های تبلیغاتی از پوشش کامپوزیتی که استفاده زیادی برای نمای ساختمان دارد استفاده میشود. این پوشش ها حالتی فانتزی را برای یک تابلو تبلیغاتی ایجاد می نمایند و در تنوع رنگی بالایی نیز هستند و از حروف برجسته یا سه بعدی که به چلینیوم معروف هستند برای متن یا شکل خاصی استفاده می نمایند . معمولا برای این موضوع از موادی مانند پلکسی ( پلاستیک فشرده شفاف) استفاده می شود و قاب درو تا دور حروف یا از آلومینیوم یا از پلکسی انتخاب میشود. درون حروف پلکسی چراغهایی به نام smd  بکار برده میشود تا در تاریکی و شب هنگام حروف قابلیت دید داشته باشند.

پوشش فلکسی نوعی از پوشش شفاف است که طرح موجود را در چاپخانه مانند بنر بر روی ان چاپ می نمایند و بر روی سطح تابلو بیلبورد یا دکل نصب می نمایند. لایه زیرین پوشش فلکسی دارای لامپ ها مهتابی می باشد تا در مواقع تاریکی و شب هنگام نوری که از پشت تابلو عبور داده میشد تابلو را با همان طرحی که در روز روشن معلوم است در شب نیز معلوم نماید. از پلکسی معمولا برای تابلو های کوچک . سردر فروشگاه . مغازه . مجتمع  استفاده می نمایند.

 

ساخت سوله ساخت بیلبورد ساخت سایبان

 

پوشش پارچه ای یا بنر . این نوع از پوشش متداولترین نوع پوشش ارزان قیمت و دارای نصبی راحت است.  بنر قابلیت چاپ انواع طرح های رنگی را دارا میباشد و بر روی یک لایه پوشش فلزی که تابلو بیلبورد دارا میباشد . نصب میشود. بنر نور را از خود عبور نمیدهد به همین علت برای روشنایی آن در شب هنگام از پروژکتور هایی که با استفاده از پایه فلزی و متصل به بدنه تابلو بیلبورد است . تامین می شود.

پوشش نرده ای با پروفیل.  در این نوع پوشش از پروفیل های کم ضخامت با وزن کم و بصورت موازی ( نرده ای ) به عنوان تکیه گاه طرح یا متن برجسته بر روی تابلو های تبلیغاتی استفاده می نمایند.

پوشش فلزی گالوانیزه. این نوع پوشش دارای رنگ است و بصورت سنتی طرح و یا متن بر روی آن درج و نقاشی میشود. البته امروزه پوشش گالوانیزه به لایه زیرین انواع پوشش ها تبدیل شده است و انواع پوشش های فوق الذکر بر روی آن نصب می شوند.

پوشش ال ایی دی یا تابلو روان  گرانترین نوع پوشش بیلبورد تبلیغاتی است. علاوه ر زیرسازی و تهیه تدارکات و تجهزات الکترونیکی و برق رسانی ساخت  تابلو بخودی خود دارای هزینه می باشد. این نوع پوشش اغلب در چند رنگ تولید می شود تک رنگ . دو رنگ . سه رنگ . چهار رنگ و در نوع عالیترین آن بصورت تلویزیون تولید میشود که دارای قابلیت پخش فیلم را با انواع رنگ ها دارا میباشد. عیب این نوع از پوشش ها برای بیلبورد کاهش قدرت دید مخاطب هنگام روز و روشنایی است از طرفی هزینه سرویس و نگهداری این نوع تابلو بسیار بالا و دوره ای میباشد.

 

 

نویسنده : مصطفی حسینی

منبع : واحد تولید محتوا ایستافو

 

CATALOG DOWNLOAD