مقالات ایستافو سایبان پارکینگ

تیرورق چیست

فنی و مهندسی

تیرورق چیست


 

 

"تیرورق چیست"   (ایستافو http://istafo.com)

تیر ورق سازه ای است مرکب از اتصال چند صفحه فولادی که خلاف تیرآهن که به روش ریختگی و یکپارچه تولید میشود، بروش جوشکاری تهیه میشود. و برای مقاطعی که امکان تولید حداقلی تیر آهن وجود ندارد . تولید میشود.

در ساخت تیر ورق می توان از ورق های فولادی با ضخامت بالا و بدون محدودیت استفاده کرد و مقاطعی مانند I . H مربع یا چندضلعی تولید کرد برای اتصال تیر ورق ها به یکدیگر ابتدا صفحات فولادی توسط دستگاه برش CNC برشکاری میشود بصورت تسمه(نوار) درمیآیند و با توجه به نوع طرح به یکدیگر توسط جوشکاری عمدتا زیرپودری متصل میشوند. لازم بذکر است جوشکاری زیرپودری توسط دستگاه انجام میگیرد خطای انسانی را کامل حذف مینماید و از طرفی دارای قدرت نفوذ بیشتر است تا بتواند رفتار ساختار تیرورق را به روش ریختگی میل دهد (ایستافو http://istafo.com)

تیر ورقساخت تیر ورق

تیر ورق ها توسط پوشش های اپوکسی یا زینک کرومات و یا پلی اورتان پوشانده میشوند تا از زنگ زدگی و پوسیدگی جلوگیری نمایند.

موارد استفاده تیرورق ها علاوه بر ساختمان های بلند مرتبه و یا پل ها در مورادی مانند سایبان پارکینگ . سایبان سردرب و کنسول و اغلب بصورت برشکاری منحنی و همچنین برشکاری مقاطعی مانند دایره بیضی مربع و ... اشکال زیبایی را خلق میکند و به عنوان شاسی یا ستون اصلی در موارد نام برده استفاده میشنود.  (ایستافو http://istafo.com)

میتوان تیرورق ها را نسل جدید تیرها نامید که از تیر اهن . ناودانی و دیگر مقاطع پیشه گرفته و دارای استحکام و صلبیت بالاتری است و از طرفی دست طراح را در طراحی تیر ها باز میگذارد.

 ایستافو تیر ورق سایبان تیر ورق

نویسنده : مهدی قربانی

منبع : واحد تولید محتوا ایستافو

CATALOG DOWNLOAD