ساخت لوور ایستافو

لوور

LOUVER

 لوور


 

 

لوور سازه ای فلزی دارای قاب و فرم است که توسط تیغه های عمدتا فلزی با زاویه مخصوص ساخته شده است. لوور کاربری های فراوانی در صنعتی ساختمان سازی و تاسیساتی و معماری دارد و با توجه به نوع کاربری و ابعادی دارای مدل های گوناگون جنسی و تجهیزاتی است.

خصوصیت لوور در ایجاد سایه و یا کور کردن مسیر دید و عبور نور است و در عین حال عبور هوا و جریان سیال را متوقف نمیکند. سازه لوور دارای وزن سبکی است.

برای ساخت لوور از مواد فلزی و غیر فلزی استفاده می شود ، در پروژه های صنعتی و ساختمانی از لوور فلزی ( آهنی و آلومینیومی) استفاده میشود ، همچنین در پروژه های سنتی ، ویلایی و خانه های چوبی و باغ از لوور های چوبی استفاده میشود که علاوه بر نوع کاربری ، دارای نمای زیبایی است و با محیط اطراف همخوانی دارد.

 

 سایبان پارکینگ سازه فلزی صنایع فلزی
 

 

لوور های فلزی به دو دسته لورر آهنی و لوور آلومینیومی تقسیم بندی میشوند.

لوور های آهنی معمولا برای کارای های سنگین ساختمانی و یا تاسیساتی و بصورت ثابت ( غیر متحرک) مرود استفاده قرار میگیرد.

لوور آلومینیومی دارای وزن کمتر و بیشتر در کارهای متحرک ( نور گیر های پنجره ) استفاده میشود. البته لوور های گالوانیزه سبک نیز در این دسته قرار میگیرند.

لوور آهنی با توجه نوع ساختار زنگ زدگی که دارد باید دارای پوشش از رنگ یا گالوانیزه باشد تا در مقابل باران و رطوبت دچار آسیب نشود. با توجه به محل اجرا بهترین گزینه برای پوشش لوور رنگ کوره ای است ( رنگ کوره ای قابلیت نفوذ در قسمتهایی که دست اپراتور نمیرسد را دارا می باشد)

 

 سایبان

ساخت لوور


 

همچنین لوور های آلومینیومی نیز باید پوشش دهی شوند زیرا در دراز مدت بر لبه تیغه ها و اجزا لوور دجار زنگ زدگی میشوند ، برای لوور آلومینیومی نیز رنگ کوره با توجه نوع کاربری پیشنهاد میشود.

تیغه های لوور معمولا بصورت پیچ و یا پرچ به قاب متصل میشوند. البته در پروژه های سنگین و تاسیساتی بزرگ تیغه های لوور به قاب اصلی جوش داده می شوند.

اساس کار لوور محدود کردن دید و نور ورودی است که با وتجه به نوع سفارش می توان ساخت لوور را از 10 الی 80 درصد محدود کردن نور و یا دید اعمال کرد.

 

 
 سوله لوور سقف استخر  
 

 

تیغه های لوور آهنی معمولا از ورق و تسمه های نازک فلزی بصورت زد (دارای زاویه) می باشد.

در لوور های آلومینیومی از پروفیل های مخصوص لوور بصورت مقطع بیضی توخالی است استفاده میشود.

لوور آلومینیومی دارای وزن سبک تر و ظاهری بهتر نسبت به لوور آهنی است اما دارای هزینه بیشتری است.

در ساختمانی هایی که نمای آنها از شیشه های بزرگ ساخته شده است استفاده از لوور امری مرسوم و مورد تایید است چرا که علاوه بر کنترل نور و زیبایی و محدود کردن دید ، از نمای شیشه ای ساختمان محافظت مینماید. ایستافو

 

 پوشش upvc ساخت سایبان طراحی سایبان
 

 

لوور ها با توجه به قرارگیری زاویه دار تیغه ها  جریال هوا را مختل نمیکنند البته با توجه به زاویه تیغه ها سطح لوور دارای سطح بادگیر است که باید استحکام کافی را هنگام باد و طوفان داشته باشد.

لوور در صنعتی تاسیسات نقش بسزایی ایفا میکند ، ساخت دیواره و اتاق هایی با پوشش لوور می تواند عمر تاسیسات و تجهیزات را افزایش داده و آر آن در مقابل عوامل جوری باران و برف و نورخورشید در تابستان محافظت نماید ، یکی دیگر از خصوصیات لوور پوشاندن منظر نامناسب تاسیسات بر روی ساختمانها میباشد که در صورت استفاده از لوور نما و زیبایی ساختمان ها حفظ میشود.

همچینین در راستای پدافند غیر عامل استفاه از پوشش لوور جهت اختفا تاسیسات و تجهیزات ساختمان های مهم پیشنهاد میشود و میتوان از دید ماهواره و تصویر برداری پرنده هایی مانند پهباد ها جلوگیری کرد.

 

 سایبان ماشین بیلبورد ساخت سوله
 

 

لوور ها ابعاد متفاوتی دارند و کاملا سفارشی ساز هستند ، لوور های بزرگ بدن قاب و با زیرساختی مستحکم برای نمای ساختمان ها و پاساژ های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند و علاوه بر زیبایی بر نمای ساختمان میزان نور ورودی به ساختمان را کنترل میکند .

جهت اجرای لوور ها به دو صورت افقی و عمودی میباشد.

لورر های متوسط و کوچک نیز علاوه بر کاربرد تاسیساتی نیز برای پنجره های ساختمانی مسکونی و اداری بصورت ثابت و متحرک ساخته و استفاده میشوند.

ایستافو مبتکر طراحی و ساخت لوور های ساختمانی ، صنعتی و تاسیساتی آماده ارائه خدمت در جهت طراحی ، ساخت و نصب لوور با کاربری های مختلف است.

 

 سوله سبک سوله خرپایی ساخت لوور
 

 

لوور ها در ساخت سایبان نیز مورد استفاده قرار میگیرند البته این موضوع برای مناطق کم بارش و کویری بیشتر پیشنهاد میشود ، لوور ها با اسلکت فلزی سبک میتوانند نقش سایبان و شیدر در ورودی ساختمان و یا سایبان پارکینگ را ایفا کنند.

یکی از موارد استفاده لوور در اجرای گارد و حفاظ توام با عدم دید داخل حیاط منازل و ساختمان ها میباشد ، بدین صورت علاوه بر دارا بودن حفاظ بر روی دیوار از دید مستقیم به داخل محوطه خانه جلوگیری میشود. ابعاد لوور در این مورد استفاده هر مقدار بلند تر باشد دید را از ساختمان های مجاور کور خواهد کرد.

 

 طراحی لوور   نصب و اجرای لوورایستافو اجرا و نصب
 

 

محوطه هایی که دارای استخر هستند و یا زمین های ورزشی که نیاز دارند از دید ساختمان های مجاور دور بمانند میتوانند از لوور های فلزی بصورت ثابت و یا لوور متحرک استفاده نمایند.

ایستافو با طراحی سازه های قوسی توانسته است طرحهای ترکیبی لوور و سایبان پارکینگ را به بهره برداری برساند و معماری خلاقانه و زیبایی را پدید آورد.

با ما تماس بگیرید ، هر ابعاد و اندازه ای را بابت ساخت لوور با هر کاربری خواهیم ساخت.

 

 ایستافو ساخت سایبان

 

 

 

CATALOG DOWNLOAD