مقالات ایستافو سایبان پارکینگ

زیباسازی محیط

فنی و مهندسی

سایبان پارکینگ

 

زیباسازی محیط


 

ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید و عید نوروز به همراهان گرامی و آرزوی موفقیت و سلامتی بیشتر در سال 97 ، به همین بهانه واحد تولید محتوا ایستافو تصمیم دارد مطلبی در خصوص بهار و آموزش درست کردن باغچه ای بهاری و سرسبز را برای شما آماده نماید که با کمترین هزینه و ساده ترین وسایل ممکن میتوان بهره برد.

 

اگر باغچه ای ( به هر ابعاد و اندازه ای ) در حیاط منزل و آپارتمان خود دارید ابتدا آن را نسبت به سلیقه ی خود ناحیه بندی کرده و همچنین اگر دارای فضای بیشتری هستید قسمتی را برای ساخت برکه مصنوعی در نظر بگیرید.

 

برای سبز کردن خاک باغچه می توان از بذر های عمومی قابل دسترس در هر خانه مانند ، گندم ، ماش و یا عدسی استفاده کرد ف پیشنهاد میشود ترکیب رنگی مناسبی را برای باغچه خود در نظر بگیرید ، مانند استفده از رنگ های سبز ( چمن ، عدسی  ، شمشاد) ، رنگ زرد و قرمز و بنفش و صورتی ( گل های زینتی و پیاز دار).

 

برای کاشت و چیدمان گل و گیاه این موضوع را در نظر بگیرید گیاهانی با ارتفاع کوتاه تر جلوتر و گیاهان و گل های بلند تر را عقب تر ( مرکز ناحیه باغچه) بکارید.

 

اگر برای رسیدن  به باغچه رویایی خود عجله دارید پیشنهاد می شود از فروشگاه های باغبانی و گل فروشی های گل های رنگین متفاوت را که اغلب در گلدان آماده هستند تهیه کنید که البته باید هزینه کنید و در عوض زمان را می خرید!

 

همچنین می توانید از حبوبات در منزل مانند لوبیا و پیاز سفید و قرمز در باغچه استفاده کنید که فضای باغچه را به حالت کشاورزی نزدیک تر میکند.!

 

سوله سبک سوله خرپایی سایبان خودرو

 

 

اگر در باغچه خود دارای درخت هستند که رویش آن بصورت زاویه دار است می توانید با نخ و یا طناب نازک آن را به درختی بلند تر و یا نرده ساختمان متصل کنید تا بصورت عمودی قرار بگیرد و ادامه رشد خود را داشته باشد.

 

اگر دارای گلدان های متفاوت با گل های زیبا هستنید پیشنهاد می شود گلدان ها را بوسیله طناب های نازک از شاخه های محکم درخت های موجود در باغچه بصورت آویز قرار دهید تا علاوه بر داشتن نمای رنگین زیبا ، گل و برگ های گلدان ها بصورت آویز از بالا به پایین قرار میگیرند.

 

اگر در باغچه و حیاط خود درخت خشک شده و بی مصرف دارید میتوانید از آن به عنوان ستون برای گیاهانی مانند درخت مو و یا گیاهان پیچکی و رونده استفاده کنید. ایستافو

 

سازه فلزی

 

 

گل های رنگین و با دوام برای زیبایی باغچه :

 

مریم گلی ، آمارانتوس ، سیکلمن ، لاله ، اختر ، ناز افتابی ، پامپاس گراس ، جعفری ، اکالیف ( گلدان اویزی) ،

 

اگر میخواهید از باغچه ی خود محصولات خوراکی سبزیجات حاصل کنید پینهاد می شود از بذر شبزیجات خوردنی مانند ریحون ، ترب ف پیازچه ، خرفه ، جعفری و شاهی را بصورت ردیف های جداگانه و با فاصله و در عمق 5 الی 8 سانتی متری خاک کشت نمایید.

 

اگر به دنبال درخت های میوه ای هستید پیشنهاد می شود از نهال و بذر میوه هایی استفاده کنید که هر کدام در فصل ها مختلف بهره وری داشته باشند. مانند انار و انگور ( مو) ، توت و شاتوت ، سیب ، گردو ، خیار و گوجه.

 

برای بهره وری بیشتر خاک باغچه آن را با شنکش ( چنگک) بصورت رفت و برگشتی باید شخم زد همچنین مقداری ماسه بادی به خاک باغچه اضافه کنید تا از تراکم و سفت شدن خاک جلوگیری نماید ، مقداری کود پودر شده را با خاک مخلوط کنید تا علاوه بر ترکیب بهتر بستر خاک از انتشار بوی بد ان جلوگیری شود.

 

اگر باغچه شما در معرض آفتاب مستقیم ، مستمر و طولانی است می بایست از گیاهان حساس با روش هایی مانند ایجاد سایه و سایبان طبیعی و یا مصنوعی مراقبت بیشتری نمایید ، بدین صورت که اگر در باغچه درخت هایی پر بار و برگ دارید آنها را با طناب و نخ به یکدیگر متصل کنید و پل و چتری توسط شاخ و برگ ها ایجاد کنید تا علاوه بر ایجاد نیم سایه نور آفتاب هم توان عبور داشته باید.

 

و اگر باغچه شما در معرض آفتاب نیست سعی کنید از تراکم گیاهان در بالای باغچه جلوگیری کنید تا جایی که می شود نور به سطح خاک برسد.

 

در باب ابیاری باغچه پیشنهاد می شود حتما اب را بصورت هدفمند و فقط در پای ریشه های بریزید از آبیاری بر روی برگ ها مخصوص در زمان تابش نور افتاب بشدت جلوگیری کنید.

 

بطور میانگین  ابیاری یک روز در میان انجام پذیرد ، این امر باعث فرسده نشدن خاک و همچنین اشباع نشدن گیاهان از آب می شود.

 

همچنین می توانید از روش مصنوعی ایجاد سایبان برای باغچه استفاده کنید ، بدین روش می توان از توری های گلخانه ای ( سبز رنگ) از جنس پلاستیک و پلیمر استفاده کنید و توسط نخ و طناب مانند سایبان آن را بالای باغچه به نرده و یا با میخ به دیوار مهار کنید.

 

ایستافو پوشش upvc جوشکاری زیرپودری

 

 

برای بهتر شدن محیط باغچه و ایجاد طراوت پیشنهاد می شود یک برکه مصنوعی کوچک و کم هزینه در دل باغچه ایجاد کنید.

 

برای ساخت یک حوضچه و برکه کوچک ابتدا نسبت به ابعاد باغچه گودالی بصورت ن منظم ( بیضی و دایره) به عمق 50 سانتی متر و قط تقریبی 1 الی 2 متر ایجاد نمایید.

 

سپس با استفاده از نایلون های ( ضخیم) مخصوص استخر داخل گودال را بپوشانید ( کاور کنید) و لبه های نایلون را توسط خاک و تخته سنگ و قلوه سنگ دفن کنید ، برای سنگین شدن نایلون می توانید چند عدد تخته سنگ را درون حوضچه قرار دهید که طبیعی تر نیز می شود.

 

پیشنهاد می شود برای مخفی کردن لبه های نایلون دور تا دور برکه را با سنگ های طبیعی چیدمان نمایید.

 

تذکر: همچنین می توانید از تشت های فلزی ( ضد زنگ) و پلاستیکی بجای نایلون استفاده نمایید.

 

بعد از پر کردن برکه از آب می توانید از موتور انتقال آب کولری جهت ساخت فواره کوچک و ایجاد جریان در آب ( جهت تازه نگه داشتن آب) استفاده نمایید.

 

همچنین می توانید چند عدد پیاز خوراکی به همرا مقداری نمک در آب برکه قرار دهید تا از بد بو شدن آب جلوگیری نمایید.

 

برای زیبا تر شدن محیط برکه دور تا دور برکه را از کیاهان سریع الرشد مانند عدس و گندم کشت نمایید تا فضای خالی را پر کنند و از حالت مصنوعی در بیاید.

 

وجود پیاز در آب باعث رشد سریع این گیاه می شود و علاوه بر طبیعی تر کردن محیط برکه خاصیت ضد عفنوی نیز برای آب دارد.

 

برای خودنمایی باغچه ی زیبای خود در شب می توانید از دو لامپ پروژکتور ( اس ام دی ) رنگی سبز و آبی در فضای داخلی باغچه استفاده نمایید تا بازتاب نور های رنگی با مخلوط برگ های گوناگون و نیز رنگ آبی برکه ، محیطی لذت بخش را فرا هم آورید.

 

 

نویسنده : مهدی قربانی

منبع : واحد تولید محتوا ایستافو

 

ساخت تیرورق

 

 

 

 

CATALOG DOWNLOAD